استان نوا اسکوشیا قرعه کشی PNP را برای پرستاران برگزار می کند


استان نوا اسکوشیا قرعه کشی PNP را برای پرستاران برگزار می کند؛ از این رو پرستارانی که در صف انتظار برنامه اکسپرس انتری هستند یک قدم به اقامت دائم کانادا نزدیک تر می شوند.

استان نوا اسکوشیا در تاریخ هشتم فوریه از 278 پرستار دعوت کرد تا برای کاندیدای استانی اقدام کنند. همه کاندیداهای دعوتی در سیستم اکسپرس انتری پروفایل داشته اند. این استان به صورت تناوبی از کاندیداهای اکسپرس انتری که گروه شغلی آنها مورد نیاز استان است، درخواست می کند تا برای برنامه استانی کاندید شوند.

در جدیدترین قرعه کشی، برنامه استانی نوا اسکوشیا(NSNP) از پرستانی که احتمال دارد برای Labour Market Priorities Stream واجد شرایط باشند دعوت به عمل آورد.

مدارک مورد نیاز برای کاندیدای استانی

برای کاندید شدن در این برنامه، باید شغل کاندیداها به عنوان پرستار یا روانپزشک ثبت شده باشد. وظایف شغلی آن ها باید بر طبق  National Occupational Classification (NOC) 3012 باشد. همچنین باید از کارفرمای خود نامه رسمی مبنی بر شاغل بودن در این حرفه به مدت سه سال، داشته باشند. علاوه بر موارد ذکر شده، کاندیداها ملزم به داشتن Canadian Language Benchmark (CLB) در زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره 9 در همه مهارت ها هستند. داشتن مدرک لیسانس یا گذراندن حداقل سه سال در یک موسسه فوق متوسطه از دیگر نیازمندی ها می باشد.

آخرین فرصت برای ثبت درخواست نیمه شب تاریخ دهم مارچ است. اگر پرونده آن ها مورد قبول واقع شود، موفق به دریافت نامزدی استان نوا اسکوشیا خواهند شد. در آخر، آنها به عنوان یک کاندیدا برای برنامه استانی در سیستم اکسپرس انتری در نظر گرفته می شوند و اگر در قرعه کشی اکسپرس انتری موفق شوند، می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

درباره اکسپرس انتری

اولین قدم برای دریافت دعوتنامه در برنامه Nova Scotia’s Labour Market Priorities Stream، ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس انتری می باشد. اکسپرس انتری اپلیکیشن ها را برای اقامت دائم کانادا از طریق سه برنامه زیر مدیریت می کند:

Federal Skilled Worker Program (FSWP)

Federal Skilled Trades Program (FSTP)

 Canadian Experience Class (CEC)

کاندیداهای اکسپرس انتری بر اساس سیستم امتیازدهی CRS رتبه بندی می شوند. فاکتورهای متفاوتی از جمله سن، تجربه کاری، تحصیلات، مهارت در زبان های انگلیسی و یا فرانسوی در امتیازدهی تاثیر گذار است.

زمانی که استان نوا اسکوشیا دعوتنامه ها را که به Letters of Interest نیز شناخته می شوند ارسال کرد، کاندیداها 60 روز فرصت دارند تا درخواست خود برای دریافت نامزدی استانی را کامل کنند.

در مرحله آخر، اگر موفق به کسب نامزدی استانی شوند، 600 امتیاز به امتیاز قبلی CRS آن ها اضافه می شود که مهر تائیدی بر دریافت Invitation to Apply (ITA) در قرعه کشی بعدی اکسپرس انتری خواهد بود.