رکورد تعداد دعوتنامه های اکسپرس اینتری PNP


 

 

 

رکورد تعداد دعوتنامه های اکسپرس اینتری PNP؛ کانادا چهارمین قرعه کشی اکسپرس اینتری امسال را برگزار کرد و از کاندیداهای انتخابی دعوت به عمل آورد. همچنین در تاریخ 16 فوریه از 1082 کاندیدای انتخاب شده برنامه اکسپرس اینتری دعوت کرد تا برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

سازمان IRCC(Immigration, Refugees and Citizenship Canada) در دوره جدید انتخابی، فقط از متقاضیان PNP(برنامه کاندیدای استانی) دعوت کرد که حداقل نمره قبولی CRS(Comprehensive Ranking System) در این دوره 710 بوده است. کاندیداهای برنامه استانی بعد از موفقیت در کسب این نامزدی، 600 امتیاز به امتیاز پیشین آن­ها اضافه می­شود که بالا بودن حداقل امتیاز قبولی هم به همین دلیل می­باشد.

این سومین دوره متوالی بوده است که برنامه استانی(PNP) رکورد خود را در بیشترین تعداد دعوتنامه های ارسالی می­شکند. رکورد قرعه ­کشی دوهفته گذشته 1070 بوده است. قابل ذکر است که کاندیداهای اکسپرس اینتری دعوت شده فقط 60 روز فرصت دارند تا برای گرفتن اقامت دائم کانادا(PR) اقدام کنند.

برنامه اکسپرس اینتری(express entry) در سال 2022 تا 2024

کانادا در نظر دارد تا امسال تعداد 55900 مهاجر را از طریق برنامه Express Entry-managed programs وارد خاک کانادا کند. این تعداد مهاجر جدای از 83500 کاندیدای برنامه PNP می­باشد.

در برنامه سال 2021-2023، پیش­بینی کانادا برای تعداد مهاجران برنامه اکسپرس اینتری عدد 108500 در سال 2021 بوده است. اهداف سال اینده برنامه اکسپرس اینتری نسبت به اهداف پیشین کاهش پیدا کرده و به 75750 رسیده است. این اعداد و ارقام احتمالا تا سال 2024، زمانیکه کانادا پروژه مهاجرتی 111500 متقاضی از طریق اکسپرس اینتری را اجرا کند، به میزان نرمال تری برسد.

یکی از دلایل کاهش پذیرش مهاجر این بوده است که سازمان IRCC بتواند پرونده مهاجران را پردازش کند. از تاریخ یکم فوریه تعداد پرونده های موجود در صف انتظار بیشتر از تعداد مهاجران درخواستی بوده است. یکی دیگر از دلایل این اتفاق، تلاش سازمان IRCC برای برنامه­ی TR2PR(تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم) بوده است و همچنین اسکان دادن به 40000 پناهنده­ی افغان.

اکسپرس اینتری(express entry) چیست؟

اکسپرس اینتری؛ یک برنامه مهاجرتی برای سه گروه Canadian Experience Class ،Federal Skilled Worker Program و Federal Skilled Trades Program می­باشد. کاندیداهای برنامه استانی(PNP) که در صف انتظار(pool) برنامه اکسپرس اینتری هستند، از قبل برای یکی از این سه برنامه واجد شرایط شده ­اند. 

برنامه اکسپرس اینتری کانادا

برنامه اکسپرس اینتری از یک سیستم امتیاز دهی به نام Comprehensive Ranking System (CRS) استفاده میکند تا بر طبق آن کاندیداها را امتیازبندی کند. کاندیداهایی که امتیاز بالایی دریافت کرده اند  Invitation to Apply (ITA)دریافت می کنند که یک نامه، مبنی بر دعوت از متقاضی به اقدام برای اقامت دائم است. سپس، اداره IRCC پرونده متقاضی را بررسی و تصمیم گیری میکند. همچنین مامور IRCC، از کاندیدا پروسه بایومتریک را میخواهد یا حتی ممکن است یک مصاحبه و یا ارائه مدارک بیشتر را درخواست کند.

در آخر اگر مامور IRCC همه مدارک را تایید کند، یک Confirmation of Permanent Residence (تاییدیه اقامت دائم) صادر می­کند.

اطلاعات یکی از اشخاص دعوت شده به برنامه اکسپرس اینتری

در ادامه، اطلاعات کاندیدایی که شانس دریافت Invitation to Apply (ITA) را دارد، شرح داده ایم:

الکساندر، 34 ساله با مدرک کارشناسی ارشد، دارای سابقه کار به عنوان آنالیزر پایگاه داده به مدت ده سال است. مدرک زبان خود را با نمره 7.5 در لیسنینگ و 6.5 در باقی قسمت ها گرفته است. او در ژانویه سال 2020 وارد لیست انتظار اکسپرس اینتری شد.

او همچنین درخواست اقامت دائم در استان ساسکاچوان از طریق برنامه International Skilled Worker: Saskatchewan Express Entry stream را ارائه داد. امتیاز CRS الکساندر 360 بود و بعد از مدت کوتاهی درخواست او برای کاندیدای استانی ساسکاچوان قبول شد و 600 امتیاز به امتیاز قبلی او اضافه شد و در مجموع به امتیاز 960 رسید. و در آخر الکساندر دعوت به اقدام برای اقامت دائم دوره جدید اکسپرس اینتری شد.